Informacje techniczne

System ogrodzeń PŁOTER łączy szybkość wykonania z ponadczasową estetyką i trwałością klinkieru CRH. Ma wszystkie zalety ogrodzenia klinkierowego (piękny wygląd, trwałość, harmonia z otoczeniem), a dodatkowo wykonuje się go znacznie szybciej czyli taniej. Prefabrykowany system fundamentowy PŁOTER składa się dwóch rodzajów pustaków pełniących rolę szalunku traconego oraz zbrojonej belki nośnej. Jest sprawdzoną w praktyce alternatywą dla tradycyjnego fundamentu. Eliminuje potrzebę wykonania pełnych wykopów i szalunku oraz proces wiązania betonu. Daje możliwość precyzyjnej zabudowy w gruncie oraz wczesnego wykrycia i usunięcia ewentualnych błędów.

Klasyczny układ w postaci słupka i podmurówki pozwala na zastosowanie dowolnego rodzaju cegieł klinkierowych i ręcznie formowanych z oferty CRH Klinkier. Dzięki zbrojonej belce nośnej przy współudziale podparcia pośredniego możliwe jest wykonanie także murów pełnych do wysokości 150 cm.

DLACZEGO PŁOTER?      
             
Porównanie technologii i kosztów wykonania ogrodzenia w sposób tradycyjny oraz przy użyciu systemu Płoter w 2 wersjach - z użyciem cegły klinkierowej oraz łupanych pustaków betonowych:Założenia przyjęte do porównań:

- łączna długość przęsła 240 cm (słupek + murek), wysokość słupka 150 cm, cegła klinkierowa perforowana Kalahari,
- szerokość fundamentu pod murek 25 cm, przekrój fundamentu pod słupek 40 x 40 cm, murek i słupek zbrojone koszem (4 pręty średnicy 10 mm połączone strzemionami średnicy 6 mm), beton C25/30.

Nakłady i ceny wg SEKOCENBUD (ogólnopolska baza cen materiałów budowlanych i kosztów robocizny) oraz KNR (Katalog Nakładów Rzeczowych – gromadzi dane o czasie wykonywania danej czynności lub pracy) z I kwartału 2013 r. (ceny netto): bazy te zawierają uśrednione ceny materiałów i robocizny w budownictwie (uśrednione ze względu na różnice cenowe występujące w poszczególnych regionach Polski), które wykorzystywane są przez kosztorysantów do wszelkiego rodzaju wycen robót i obiektów budowlanych. Dzięki nim możliwe jest obiektywne porównanie kosztów wykonania danej inwestycji w różnych technologiach.

ELEMENTY SYSTEMUPŁOTER - Przykłady rozwiązań i zapotrzebowanie materiałowePŁOTER - Ogrodzenie z cegły Sahara Arte - przykład ułożenia

       
               

Film instruktażowyPOBIERZ PDF:
crh-ploter-skrocona-instrukcja-montazuSkrócona instrukcja montażu